Kidy Tour
Vietnam
Reiside otsing
Lähtepunkt:
Kp.:
Reisi tüüp:
Riik:
Kuurort:
Reisi kestus:
Majutuse kategooria:
Toitlustuse tüüp:
Telli individuaalne reis
Kidy Tour
Kidy Tour
Kindlustus

Riigist

Pealinn: Hanoi
Rahvaarv: 85 789 573 inimest
Pindala: 331 700 km²
Geograafia: Vietnam on riik Kagu-Aasias Indohiina poolsaare idarannikul. Piirneb Hiina, Laose ja Kambodžaga. Rohkem kui poole alas hõlmab tiheda metsaga kaetud Annami mäestik. Tihedama asustusega ja ühtlasi kõige tegusamalt haritavad alad paiknevad Hong Ha ja Mekongi jõe ääres. Teise maailmasõja järel oli Vietnam kaheks jagatud, pärast 20. Sajandi kestvaimat sõda -1962.-1975. aasta Vietnami sõda – ühendas kommunistlik põhjaosa riigi taas. Tänapäeval on vietnam üheparteiline riik, mida juhib kommunistlik partei. Alates 1986. aastast on valitsus järginud liberaalset, doi moi (uuendamise) nime all tuntud majanduspoliitikat.
Üldinfo: Vietnam on Kagu-Aasia maadest suure osa reisihimuliste jaoks veel avastamata ning pakub palju põnevat, mida teistes selle kandi maades ei näe. Saigon on tõeline metropol, millel on kirev ajalugu. Oma jälje on jätnud nii Prantsuse koloniaalvalitsus kui USA sõjaline tegevus. Budistlikud templid, moodsad kõrghooned, rikšad ja jalgrattad, naeratavad ja lahked kohalikud sulavad kokku tõeliselt värvikaks Aasia suurlinnaks! Nha Trang on Vietnami üks suuremaid kuurortlinnu pika heleda liivarannaga, mida uhuvad Vaikse ookeani soojad lained.
Loodus: Vietnami loodus on tõeliselt vaheldusrikas. Troopiline niiske kliima annab taimedele ohtralt lopsakust ning seega mägedeleorgudele imeliselt eksootilise ilme. Mekongi jõgi on aga kohalik elu allikas, tema veed jagavad elu tuhandetele riisipõldudele. Ka Vietnami hinnatase on suhteliselt taskukohane. Hinnad on eestlase jaoks soodsad ning vähese rahaga saab soetada eksootilisi suveniire, riideid, keraamikat, maitseaineid ja palju muud.
Kliima: Troopiline niiske kliima. Kohati võib esineda lühikesi kuid tugevaid vihmasadusid. Meie reiside toimumise ajal on keskmine päevane temperatuur 29 kraadi, öine 20 kraadi. Ilm võib olla vahelduva pilvisusega.
Köök: Vietnami köök on tüüpiline Kagu Aasiale. Tihti ei saa aru, millest toit üldse valmistatud on. Molluskisupid, teosalatid ja konnafritüür on täiesti tavaline asi. Samuti oskavad vietnamlased ideaalselt söögiks valmistada näiteks kobrasid. Konservatiivse maitsega inimesele leidub nii Saigonis kui Nha Trangis nii euroopa, hiina, India, prantsuse, itaalia jt maade köökidega söögikohti. Rahvuslikest jookidest tasuks proovimist kohalik riisiõlu, mis on maitsev ja taskukohane ning riisiviin. Vietnamis on levinud ka riisiviinakokteilid maoverega või maoviin. Sellisel juhul on madu pandud pudelisse ning tehtud temast kange tõmmis, mis on sarnane meie ürdiviinadega. Enne serveerimist aga madu pudelist välja ei võeta.
    
           
Uudiskiri
2011-2020 © Tour4you      e-post: info@tour4you.ee