Kidy Tour
Austria
Reiside otsing
Lähtepunkt:
Kp.:
Reisi tüüp:
Riik:
Kuurort:
Reisi kestus:
Majutuse kategooria:
Toitlustuse tüüp:
Telli individuaalne reis
Kidy Tour
Kindlustus
Kidy Tour

Riigist

Austria asub Euroopa südames. Riigi nimi tuleneb vana-saksakeelsest sõnast “Ostarrichi”, mis tõlkes tähendab “Idamaa”.
Erisugused maalilised maastikud, mitmekesine loomastik ja taimestik, maailmakuulsad suusa- ja termaalveekuurordid, vaimustav arhitektuur, rikkalik kultuuripärand ja muusikatraditsioonid, kõik see teeb Austria erakordselt rikkaks maaks ja meelitab kohale külastajaid igast maailma nurgast.
Ajalugu: Doonau jõe orgu on asustanud keldid, vandaalid, idagoodid, hunnid, avaarid ja slaavlased. 15. sajandil e.m.a. vallutasid roomlased keltidelt tänapäeva Austria Vabariigile kuuluva ala. 788. aastast alates kuulusid need maad Karl Suure impeeriumi koosseisu.
Nimetuse Austria esmamainimine dokumendis pärineb 996. aasta esimesest novembrist. Habsburgide dünastia, kelle võimu all saavutas Austria riik oma õitsengu, tuli võimule 14. sajandil. Võimas dünastia valitses Austriat kuni Esimese maailmasõjani. Habsburgid üritasid riigi piire laiendada rahumeelsel viisil, maade ostmise ja poliitiliste abielude sõlmimise teel. 1438-1806 kandsid Austria ertshertsogid Püha Rooma keisri tiitlit.
1867. aastal sõlmisid Austria ja Ungari kaksikmonarhia loomise lepingu. Austria-Ungari riik lagunes pärast Esimest maailmasõda.

1918. aastal loodi Austria Vabariik, mis tunnistas eelnevalt koos Rumeenia ja Bulgaariaga Habsburgide impeeriumile kuulunud Tšehhoslovakkia, Poola, Ungari ja Jugoslaavia iseseisvust.
1938. liideti Austria Hitleri Saksamaaga. Peale Teist maailmasõda kaotas vabariik ajutiselt iseseisvuse seoses jagamisega Prantsusmaa, USA, Suurbritannia ja Nõukogude Liidu mõju all olevaks neljaks okupatsioonitsooniks. 1955. taastas Austria täielikult oma iseseisvuse. Samal aastal võeti vastu ka seadus, mis tagab Austria neutraliteedi.
Geograafia: Austria asub Kesk-Euroopa lõunaosas ja hõlmab 83 871 ruutkilomeetri suuruse pindala. Piirneb Šveitsi, Itaalia, Sloveenia, Ungari, Slovakkia, Tšehhi, Lichtensteini ja Saksamaaga. Alpid moodustavad riigi territooriumist 75%, enam kui 10% asetseb kõrgmäestiku platool. Austrias asub 900 üle 3000 m kõrgust mäetippu. Kõrgeim mägi on 3797 meetri kõrgune Grossglockner, millel asub ka Euroopa suurimaid liustikke Pasterze.
Pealinn: Viin. Esimesel sajandil rajati linna praegusel alal roomlaste laager Vindobona. Tänapäeval on see Euroopa kaunemaid ja vanemaid linnu, mille kohta varasemad andmed ulatuvad 1030ndatesse aastatesse.
Oma üle 2000-aastase ajaloo jooksul on Viin säilitanud keiserliku elegantsi, Habsburgide dünastia pärandi. Viini tuntakse põhjendatult Euroopa arhitektuuri pärlina. Suurepärased katedraalid, luksuslikud paleed, suurejoonelised väljakud, ainulaadsete kunstiaaretega muuseumid, arhitektuuristiilid gooti ja Renessanss-stiilist postmodernismini annavad tunnistust linna suurest minevikust ja rikkalikust ajaloolisest ja kultuurilisest pärandist.
Tuledesärasse mattuv õhtune Viin on iga rändaja, romantiku, esteedi, gurmaani ja klassikalise muusika austaja unistus.
Valuuta: Euro
Turism: Tänu oma piiramatutele vaba aja veetmise võimalustele on Austria juba kaua nautinud maineka turismimeka positsiooni. Maalilised orud, avar mägismaa, võimsad liustikud, kristallselge veega järved, pehme kliima, arenenud infrastruktuur, esmaklassiline teenindus, kohalike elanike külalislahkus, grandioossete ajalooliste ja kultuuriliste mälestiste rohkus, hea asukoht, majanduslik ja poliitiline stabiilsus moodustavad vaid väikese osa Austria Vabariigi väärtuste nimistust.
Tänapäeval on Austria parimaid ja populaarsemaid talispordikeskusi mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas. Igal aastal toimuvad riigis prestiižsed rahvusvahelised spordivõistlused. Arvukates alpikuurortides (mille seas mitmetest on saanud kultus-spordikeskused) on ideaalsed tingimused aastaringseks mäe- ja murdmaasuusatamiseks, lumelauasõiduks, uisutamiseks, kelgutamiseks ja jääkeegli mängimiseks.
Austria on õigusega pälvinud aktiivse puhkuse austajate armastuse. Erinevate spordialade seas, mida saab harrastada, on surfamine, purjesport, veesuusatamine, sukeldumine, rafting, lendamine para- ja deltaplaaniga, jalgrattaretked, jalgsimatkad, tennis, squash. Igaüks leiab enda jaoks midagi huvitavat.
Juba ammusest ajast on Austria kuulus oma imettegevate soola-, väävli-, joodi- ja radoonisisaldusega mineraalveeallikate poolest. Maailmakuulsad termaalveekuurordid mitte ainult ei paku erinevaid ravi- ja terviseprogramme, vaid ka kõikvõimalikke vaba aja veetmise võimalusi. Austria on kahtlemata maa, kus saab puhkust veeta aastaringselt, vaatamata sellele, et paljudele seostub ta peamiselt taliturismiga. Olenemata aastaajast saab Austrias külastada vaatamisväärsusi, kultuuri- ja ajaloomälestisi ning nautida selle maa traditsioone ja muusikat.
Austria on kultuuri ja kunsti poolest kogu maailmas võrreldamatult rikas maa, mis iseäranis väljendub muusika- ja draamateatrite ning muuseumide arvukuses: 422 muuseumi, millest 53 loetakse ajaloomälestisteks, 23 on zooloogia- ja botaanikaaiad, pargid ja looduskaitsealad, 33 näitusegaleriid.
Austria on Euroopa musikaalseim maa ja üldtunnustatud kultuurikeskus. Sellel ebatavalisel maal ammutasid inspiratsiooni suured heliloojad Mozart, Schubert, Haydn, Brahms, Gluck, Mahler ja valsikuningas Strauss.
Peale kultuuri, spordi, meelelahutuse ja terviseprogrammide pakub Austria oma külastajatele ka suurepäraseid ostlemisvõimalusi ja võrratuid kulinaarseid elamusi.
Uudiskiri
2011-2020 © Tour4you      e-post: info@tour4you.ee