Kidy Tour
Rootsi
Reiside otsing
Lähtepunkt:
Kp.:
Reisi tüüp:
Riik:
Kuurort:
Reisi kestus:
Majutuse kategooria:
Toitlustuse tüüp:
Telli individuaalne reis
Kidy Tour
Kindlustus
Kidy Tour

Kuurordid  Are

ÅRE
Skandinaavia suurimaks suusakeskuseks tituleeritud Åre asub Stockholmist 630 km kaugusel põhja poole ning autoga sõiduks tuleb varuda aega 7-8 tundi. Suusahooaeg algab detsembris ning kestab aprilli viimase nädalavahetuseni. 103-st laskumisrajast enamus on kerge kuni keskmise raskustasemega, piisavalt on ka ohutuid suusaalasid lastele. Laiad laskumisrajad sobivad slaalomsuuskade ja lumelaudadega sõitmiseks suurepäraselt. Kõige pikem laskumine on 6,5 kilomeetrit.
Åres on neli küla: Åre By (keskus), Åre Björnen, Duved ja Tegefjäll

Åre by

Unikaalne asukoht Olümpialifti läheduses. Külas on hubased suusamajakesed, hotellid, restoranid, ööklubid ja konverentsikeskus. Lisaks Holiday Club sauna- ja basseinikompleksi, kus on vihmaste ilmade korral võimalus mõnusalt aega veeta. Lisaks leiad siin ka sporditarvete ja suveniiride kaupluse ning toiduainete väikepoe.
Åre Björnen
Suurem puhkemajade piirkond Åre liftisüsteemi idaosas. Valgustatud matka- ja murdmaarajad, fantastiline vaade Åre järvele, Åreskutani mäele ja selle ümbrusele. Majutus moodsates erineva suurusega suusamajakestes. Ka siit suusakülast leiad mitmeid  kaupluseid, suusalaenutusi, restorane, baare, pizzeria ja konverentsisaali. 
Duved/Tegefjäll
Suurepärased suusakülad peredele. Siin on erineva raskustasemega laskumisi, mis sobivad nii kõige pisematele kui ka suurematele pereliikmetele. Majutust pakutakse hubastes suusamajakestes ja hotellides. Lisaks leiad siin restorane, suusarente ja kaupluseid.[2]
Hea teada:
Laskumisradu 103: 5 musta, 43 punast, 39 sinist ja 10 rohelist
Kokku hoolitsetud laskumisradu 97 km (kõrgeim hoolitsetud laskumine 1 274 m)
Pikim laskumine 6.5 km
Märgistatud radu
ligikaudu 300 kilomeetrit
5 mittevalvatavat/hooldamata laskumisrada
Lifte 40
Lastealasid 5
Half Pipe 1
Külastajaid ligikaudu 350 000 talvisel  hooajal
Hooldatud murdmaaradu ligikaudu 58 km
Restorane ligikaudu 50
Baarid & ööklubid ligikaudu 15
IDRE FJÄLL
Suusakeskus Idre Fjäll asub 490 km kaugusel Stockholmist ning  on  populaarne perede ja algajate hulgas. Mugavad ja hubased majakesed asuvad laskumisradadest kõigest suusaliu kaugusel. Laskumisrajad on hajutatud igasse ilmakaarde, mistõttu võid alati leida tuulevarjupoolse nõlvaku. Rajad on erineva tasemega, alustades lastele mõeldud radadest ja lõpetades kõrgemate ja järsemate radadega. Keskuses asub Rootsi tundrate suurim spordihall, kust leiab tenniseväljaku, keegliraja, võimlemissaali ja seiklusbasseini. Kõrghooajal on iga päev võimalus meeldivalt aega veeta After-Ski showdel, noortediskol ja ööklubides.

Hea teada:
Laskumisradu 42, millest musti 11, punaseid 5, siniseid 10 ja rohelisi 16
Pikim laskumine 2800 m
Lifte 34
Hooldatud murdmaaradu 74 km
FUNÄSDALEN
Stockholmist 580 km kaugusel asuv Funäsdalen on muutumas üha populaarsemaks tänu suurepärastele laskumisnõlvade ning Rootsi parimatele murdmaaradadele. Mõned Funäsdaleni mäetipud asuvad merepinnast koguni 1000 m kõrgusel, see tagab head lumeolud ka siis, kui mujal maa must. Hooaeg kestab novembrist kuni aprilli lõpuni.
Kuurort koosneb kahest suuremast suusakeskusest Tänndalen ja Ramundberget ning ühest väiksemast Funäsdalberget. 
Lisaks suusatamisele pakutakse HeliSki'd (suusataja viiakse helikopteriga mäetippu, kust tuleb allatee ise leida), ekskursioone koerarakenditega ja mootorsaanidega, jääronimist, saanisõitu, jääkalastust, hülge- ja muskushärja safarit, spa protseduure ja palju muud.

Hea teada:
Laskumisradu 101, millest musti 16, punaseid 43, siniseid 30 ja rohelisi 12
Lifte 34
Murdmaaradu 300 km
Tähistatud radu 450 km
After-Ski 7
After-Ski lastele 2
Restoran/kohvik 38
Ööklubid/baarid 8

Pildigalerii

Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Suurenda
Uudiskiri
2011-2020 © Tour4you      e-post: info@tour4you.ee